Poncza Surferskie

Poncho wywodzi się z Ameryki Łacińskiej. Ten element garderoby był chętnie wykorzystywany przez rdzennych mieszkańców jeszcze na długo przed przybyciem pierwszych osadników z Europy. Popularny był na terenach rozciągających się od południowych rubieży współczesnych Stanów Zjednoczonych aż po kraniec Ameryki Południowej. Co ciekawe, jego kroje różniły się między regionami.

1 2

Warto również dodać, że szczególne uznanie w środowisku pasjonatów sportów wodnych zyskało ponczo kąpielowe. Doskonale sprawdzi się do osuszenia ciała albo przebrania się po wyjściu z wody.

Bawełniane ponczo - kwintesencja ciepła i komfortu

Poncza z kolekcji Rena Home zostały wykonane z włókien bawełnianych. Zapewniają one wystarczającą ochronę przed chłodem, a jednocześnie są miękkie i przyjemne w dotyku, niczym ulubiony koc. Do bawełnianej bazy dodano domieszkę poliestru, który ma za zadanie wzmocnić strukturę materiału. Wszak ponczo musi sprostać wymaganiom miłośników sportów wodnych, a więc dobrze znosić zmienne warunki atmosferyczne. Jego walory docenią szczególnie osoby zainteresowane surfowaniem lub morsowaniem. Bawełniane damskie lub męskie ponczo to niezastąpione ukojenie dla ciała po najbardziej wymagających wyzwaniach. Gwarantuje doskonały komfort termiczny, co w połączeniu z oryginalnym stylem czyni z niego naturalny wybór dla pasjonatów aktywnego trybu życia.

Jak prezentują się nasze poncza?

Poncho to doskonałe element garderoby dla osób, które uwielbiają przesiadywać pod kocem. W ten sposób można doświadczać tego błogiego uczucia w dowolnym miejscu – także poza domem. Wystarczy tylko zarzucić na siebie ciepłe poncho. Dodatkowo wszystkie modele posiadają kaptur, który chroni przed wiatrem i chłodem.

W asortymencie naszego sklepu znajduje się wiele poncz bawełnianych przeznaczonych dla miłośników funkcjonalnych ubrań. Zostały one ozdobione subtelnymi wzorami, wśród których wymienić można kratę, zygzak czy mozaikę. W ofercie znajdziesz stonowane propozycje utrzymane w neutralnej i pastelowej tonacji, a także bardziej wyraziste warianty. Całość dopełniają fantazyjne umieszczone na samym dole bawełnianego poncza. Słowem, to idealne uzupełnienie garderoby przeznaczone do użytkowania w domu i na plaży. Eleganckie narzutki, takie jak poncza, są ciekawą alternatywą dla tradycyjnych bluz z nutą rdzennego, południowoamerykańskiego designu.

Niezbędny element wakacyjnego wyjazdu

Jeśli chodzi o bawełniane ponczo, to z powodzeniem może ono zastąpić ręcznik. Poza tym sprawdzi się też w roli szlafroka, a nawet koca przeznaczonego do wypoczynku na świeżym powietrzu. Tak szeroki zakres zastosowań sprawia, że ponczo jest pozycją obowiązkową na liście rzeczy do spakowania na wakacyjny wyjazd. Sprawdzi się też w domu, kiedy trzeba coś szybko narzucić na siebie po wyjściu spod prysznica. Warto również zwrócić uwagę na pojemną kieszeń, w której bez trudu zmieszczą się różne akcesoria na przykład kąpielowe. Dzięki temu bawełniane ponczo stanowi praktyczny element garderoby, który otuli Cię po długich godzinach spędzonych w wodzie.

Jak dbać o ponczo aby cieszyć się nim jak najdłużej?

Przede wszystkim należy mieć na uwadze, że ponczo zostało wykonane z pledów bawełnianych. W związku z tym obowiązują takie same zasady jego konserwacji jak w przypadku pledów bawełnianych. Należy pamiętać, że temperatura prania nie powinna przekraczać 30 stopni, nie wirować, nie suszyć i nie wybielać. Najlepszym rozwiązaniem będzie pranie ręcznie z delikatnym środkiem czyszczącym. Wybór takiej metody nie spowoduje filcowania produktu.