Koce Merino – wełna z merynosa

Koce z wełny merynosa, to wyjątkowy dodatek niezbędny w każdym domu. Rewelacyjnie sprawdzi się jako ozdobna narzuta na łóżko lub jako ciepłe i przytulne okrycie podczas chłodnych wieczorów. Podstawę naszej kolekcji koców merino stanowią minimalistyczne kompozycje w subtelnych wariantach kolorystycznych. Uniwersalny charakter stanowi niezmierną zaletę, gdyż mogą one pełnić bazową role w aranżacji, która nie ma celu w zabieganiu o uwagę, a w dalszym ciągu prezentują się w zjawiskowo. Koce z wełny merynosa mogą posłużyć również jako delikatny dodatek, mający na celu wypełnienie twojej kompozycji wnętrza.

1 2

Kocyk z merynosa - idealny prezent

Elegancki wygląd oraz wysoka jakość to słowa cechujące koc merino, który jest nie tylko delikatny i przyjemny w dotyku, ale także posiada doskonałą termoizolację. Dzięki temu koce z wełny merynosów idealnie sprawdzą się jako pomysł na prezent dla swoich najbliższych. Trudno znaleźć osobę, która nie lubi przykryć się swoim ulubionym, przytulnym kocem.

Jeśli postanowisz kupić koc z wełny merynosa w ramach prezentu, to chętnie przygotujemy go na tę okazję. Wystarczy że przy składaniu zamówienia zaznaczysz opcję „Pakowanie na prezent”, dzięki temu twój koc dotrze do ciebie unikalnie zapakowany. Dodatkowo możesz umieścić swoje życzenia, które znajdą się w twoim prezencie.

Jak prezentują się koce merino?

Koc merino posiada niepowtarzalną wartość użytkową. Właściwości tego materiału stanowią o jego nieposzlakowanej reputacji. dzięki wełnie owiec merynosowych, która, ze względu na trudne warunki, w jakich żyje ten gatunek, reaguje na zmiany temperatury otoczenia i reguluje ciepłotę ciała, w celu zapewnienia optymalnych parametrów. Posiada ona także znacznie cieńsze włókno niż wełna zwyczajnej owcy, które pokryte jest naturalną lanoliną, a dodatkowo nie chłonie zabrudzeń. Wszystko to sprawia, że koce z wełny merynos są niezwykle przyjazne w użytkowaniu.

Przyjemne i piękne koce z wełny merynosa

W większości naszych koców merino znajduje się domieszka kaszmiru, dzięki czemu koc jest wyjątkowo miękki oraz delikatny. Dodatkowo kompozycja ta jest wzbogacona dodatkiem poliestru oraz akrylu, która to wzmacnia materiał bez wpływu na pozostałe walory wełny z merynosów oraz kóz kaszmirskich.

Wszystkie koce merino wykończone są frędzlami, które dodają unikatowego charakteru. Dzięki temu całość jest pełna wdzięku i uroku. Taka kompozycja z pewnością trafi w gust wielu estetów, niezależnie od ich preferowanego stylu aranżacji wnętrz.

Jak odpowiednio zadbać o koc merino?

Koce z wełny merynosów mają za zadanie służyć użytkownikom jak najdłużej. Charakteryzują się one delikatną strukturą. Dzięki charakterystyce merynosów koce są przyjemne w dotyku i miękkie, dlatego trzeba zadbać, by takie zostały.Wełna z założenia jest materiałem długowiecznym, lecz trzeba wiedzieć, w jaki sposób prawidłowo go pielęgnować. Postępowanie wbrew kluczowym regułom może sprawić, że materiał bardzo szybko straci swoje wyjątkowe właściwości.

Pielęgnacja koców wełnianych z merynosa australijskiego

Wielu użytkowników jest przyzwyczajonych do prania ubrań i innych wyrobów tekstylnych w pralce, nawet jeśli nie są jeszcze zabrudzone albo nieświeże. To często kwestia nawyków wykształconych w toku wykonywania codziennych obowiązków. Warto mieć jednak na uwadze, że pranie dowolnego materiału w pralce jest wyjątkowo intensywną metodą czyszczenia. Ceną za wysoką skuteczność jest stopniowe osłabianie kondycji włókien. W związku z tym warto powstrzymać się przed zbyt częstym praniem koca merino, jeżeli nie ma ku temu wyraźnej potrzeby. Wszystkie niezbędne informacje znajdziesz na metce. Należy bezwzględnie trzymać się wytycznych, aby pled służył jak najdłużej.

Koc z wełny merynosów wymaga zachowania ostrożności ze względu na swoją delikatną strukturę. Drobna wpadka przy czyszczeniu albo suszeniu może spowodować, że materiał ulegnie deformacji bądź w inny sposób utraci swoje pierwotne właściwości. Należy ściśle trzymać się wytycznych zamieszczonych na metce, aby zaoszczędzić sobie niepotrzebnego stresu.

Merino - koce wełniane do każdego domu

W naszym sklepie proponujemy koce z wełny merynosów o wymiarach 140x200. Wierzymy, że to optymalny rozmiar, który doskonale dopasuje się zarówno do łóżka i kanapy, jak i na mniejszy fotel. Te przyjemne w dotyku, ciepłe koce doskonale sprawdzą się w każdym salonie lub sypialni. Koce merino 140x200 to uniwersalne akcesoria do domu. Zapraszamy do dokładnego zapoznania się z ofertą!