Symbole na metce – czego możemy się z nich dowiedzieć?
8 lipca 2022Koc na prezent – co wybrać?
18 lipca 2022Wraz z nadejściem pierwszych chłodniejszych wieczorów wielu z nas wyciąga z szafy jesienny zestaw: ciepłe skarpety, duży kubek na kakao, serię książek Agathy Christie i bardzo ciepły koc zimowy. Z takim kompletem można rozsiąść się na kanapie i oddać błogiemu lenistwu. Jeśli nie masz jeszcze swojego zestawu, koniecznie wybierz się na zakupy przed nadejściem jesieni. W Rena Home nie znamy się zbytnio na skarpetach, kubkach i książkach, lecz z największą przyjemnością podpowiemy, jak wybrać idealny koc na chłodne dni!
Na co zwrócić uwagę, wybierając gruby koc wełniany?
Jeśli zamawiasz koc na zimę przez internet, nie masz możliwości dotknięcia go przed zakupem. Skąd więc wiedzieć, czy wybrany koc jest gruby? Zwróć uwagę na podaną na stronie produktu gramaturę, czyli masę tkaniny przypadającą na 1 m2 materiału, której jednostką jest gram na metr kwadratowy (g/m2). Zerknięcie na ten parametr to najprostszy sposób, by przekonać się jak gruby jest dany koc – im wyższa gramatura, tym grubszy pled.
Jaki koc na zimę wybrać?
Ciepłe koce na zimę to przede wszystkim koce wełniane, które wyróżniają się bardzo dobrymi właściwościami higroskopijnymi i termoregulacyjnymi. Co to oznacza? Dzięki higroskopijności ciało nie poci się pod kocem, a wilgoć odprowadzana jest na zewnątrz. Z kolei termoregulacja sprawia, że wełna dopasowuje się do temperatury ciała, zapobiegając przegrzaniu lub wyziębieniu organizmu. Możemy więc uniknąć uczucia dyskomfortu i powstawania nieprzyjemnego zapachu.
Wełna owcza
Jak ciepły zimowy koc — to z naturalnej wełny owczej. Jest to zdecydowanie najgrubszy pled spośród wszystkich dostępnych w ofercie Rena Home. Do produkcji naszych koców stosujemy 100% wełnę nowozelandzką, która na początku może wydawać się nieco szorstka, jednak mięknie przy kontakcie z ciepłem ludzkiego ciała. Wysokiej jakości koc wełniany nie gryzie i sprawdza się o każdej porze roku – zimą zapewnia ciepło, a latem przyjemny chłód. Wełna pochłania też wilgoć i dobrze przepuszcza powietrze, dlatego zapewnia wysoki komfort. Gruby koc wełniany dostępny w naszej ofercie ma gramaturę 350 g/m2.
Wełna merino
Wełnę merino pozyskuje się z runa owiec merynosowych, które zasiedlają tereny Australii i Nowej Zelandii. Merynosy przystosowały się do życia w trudnych warunkach, dzięki czemu ich wełna wyróżnia się unikalnymi właściwościami – jest miękka, delikatna i lekka, a przy tym bardzo ciepła. Mimo że gramatura naszych koców merino jest mniejsza niż w przypadku koców wełnianych (245 g/m2), pledy te są równie ciepłe i doskonale sprawdzają się w sezonie jesienno-zimowym. To najlepszy wybór dla osób, które szukają alternatywy dla klasycznej wełny owczej, a równocześnie pragną nabyć bardzo ciepły kocyk na zimę, który grzeje, otula i uprzyjemnia relaks. Koce merino od Rena Home zawierają także domieszkę kaszmiru (zwiększa delikatność produktu) oraz poliestru i akrylu (zwiększają wytrzymałość koca i zapobiegają wchłanianiu zapachów).
Wełna merino z kaszmirem
Najbardziej ekskluzywną propozycją od Rena Home są koce z kaszmirem, które zawierają 10% kaszmiru i 90% wełny merino. Ich gramatura wynosi 245 g/m2, a dzięki właściwościom obu materiałów koce są wyjątkowo ciepłe i delikatne. Włókna kaszmirowe pozyskiwane są od kóz kaszmirowych zamieszkujących Chiny, Mongolię i Afganistan. Kaszmir to tkanina o delikatnej i puszystej fakturze, która doskonale utrzymuje ciepło i jest bardzo przyjemna dla skóry.
Bawełna
Mogłoby się wydawać, że bawełna nie za bardzo nadaje się na zimę – przecież z tego materiału produkowane są lekkie koszulki na lato! W tym przypadku warto jednak zwrócić uwagę na gramaturę koca bawełnianego. Standardowa koszulka z bawełny ma gramaturę 150 g/m2, natomiast nasze koce wyróżniają się gramaturą 350 g/m2. Bawełniany koc nie jest tak ciepły jak ten wykonany z wełny czy kaszmiru, jednak jest to dobre rozwiązanie dla osób, które szukają trwałego, taniego i przewiewnego pledu na chłodniejsze wieczory.
Czy ciepły koc musi być gruby?
Przyjęło się uważać, że im grubszy koc, tym więcej daje ciepła. Nie jest to prawda, gdyż niektóre materiały zapewniają wysoki komfort cieplny mimo tego, że wcale nie są grube. Nie warto więc zbytnio patrzeć na grubość koca, lecz na jego skład. Pod grubym kocem wykonanym ze sztucznego materiału będziemy bowiem marznąć lub nadmiernie się pocić. Wybierając ciepły koc na zimowe wieczory, warto postawić na naturalny materiał – ewentualnie z niewielką domieszką włókien sztucznych, których celem jest zwiększenie trwałości koca.
Jak kupić ciepły koc na zimę przez internet?
Podczas zakupów online kierujemy się zazwyczaj jednym zmysłem – wzrokiem. Zupełnie inaczej jest w trakcie zakupów stacjonarnych, gdzie równie dużą rolę odgrywa zmysł dotyku, w świecie wirtualnym zastępowany przez opis produktu. Zanim zdecydujesz się zamówić ciepły koc na zimowe wieczory, zwróć więc uwagę na trzy informacje: wymiary, gramaturę i skład materiału. Co zrobić, jeśli mimo uważnych zakupów materiał nie spełni Twoich oczekiwań? Nic straconego. W ciągu 14 dni od otrzymania przesyłki masz prawo zwrócić produkt bez podania przyczyny.